Metsik riis ehk Tuskaroora vesiriis pärineb Põhja-Ameerikas soistelt mageveejärvede pinnaselt. Botaanilises mõttes ei ole tegemist üldse riisiga, vaid Põhja-Ameerikast pärit soodes kasvava vesirohuga. Seda riisi kasvatasid sajandeid muistsed indiaanlased, kes hindasid eeskätt selle pähklimaitset. Peamised kasvukohad on Kanadas ja USA-s.
Metsikut riisi saadakse 3 meetri kõrguseks kasvavalt taimelt. Kestadest puhastatud metsiku riisi terad on peaaegu musta värvi, tavalise riisi teradest pikemad, kuni 1 cm pikkused. Metsikul riisil on krobeline tekstuur ja tuntavalt sarapuupähklit meenutav maitse. Riisi võiks serveerida linnuliha, uluki- või kalaroogadega, kus riisi tume värvus ja tugev maitse loovad meeldiva kontrasti. Võib pakkuda iseseisva roana, lisades sellele kas teisi riisisorte, pähkleid, puu- ja köögivilju. Keedetud metsik riis on populaarne erinevates täidistes. Metsiku riisi teri saab jahuks jahvatada või paisutada samamoodi nagu lõheneva maisi teri.
Metsik riis on tavalisest riisist valgurikkam ja selles leiduvad valgud on ka täisväärtuslikumad, sisaldades rohkem lüsiini.
Toitumisalane teave (keedetult) 100g kohta:
Energia 423 kJ/101 kcal
Rasvad 0,34 g
Süsivesikud 21,3 g
Valgud 4 g
Kiudained 1,8 g