Teist aastat järjest annavad Eesti Maaülikooli Joosep Tootsi fond ja Balti Veski AS välja stipendiumi, mille eesmärk on ergutada põllumajandustudengeid, et nad pühendaksid oma uurimistöö Eesti teravilja kvaliteedi tõstmise võimalustele.
2000 euro suurune stipendium on tunnustuseks Eesti Maaülikooli üliõpilastele, kellel on head õpitulemused ja kes on ühiskondliku tegevusega aktiivselt panustanud Eesti maaelu arengusse. AS Balti Veski, kelle tuntuim kaubamärk on Veski Mati, soovib stipendiumi abil kasvatada noortes huvi uurimistööde vastu, mille eesmärk aitab parendada kohaliku teravilja kvaliteeti ja tooraine vääristamist.
Põllumajandushariduse toetamine on tänases olukorras Balti Veski AS juhatuse esimehe Lauri Mõtsniku sõnul kriitilise tähtsusega kogu Eesti põllumajanduse tulevikku silmas pidades. „Me saame rääkida jätkusuutlikust ja kvaliteetsest Eesti viljakasvatusest vaid juhul, kui meil on põhjalike ja tänapäevaste teadmistega aktiivsed viljakasvatajad, kes oma oskustega Eesti viljaarendusse ja -kasvatusse panustavad. Seetõttu tajume me vastutust nende tulevikutegijate ja nende uuringute toetamisel.“
Stipendiumile on oodatud kandideerima EMÜ bakalaureuseõppes täiskoormusel õppivad 2. või 3. kursuse üliõpilased, kelle keskmine hinne on vähemalt 3,5 ning kelle uurimistöö peab kaasa aitama teravilja kvaliteedi suurendamisele ning tooraine vääristamisele.
2000 euro suurune stipendium makstakse välja kaheksa kuu jooksul võrdsete osadena ehk 250 eurot kuus, alustades novembrist kuni juunini. Balti Veski paneb tudengitele välja kuni kaks stipendiumit.
Taotlusi võetakse vastu SA Eesti Maaülikooli Joosep Tootsi Fond juhatuse aadressil Kreutzwaldi 1a, 51014 Tartu või digitaalselt allkirjastatult e-posti aadressil tootsifond@emu.ee. 2018. aastal on taotluste esitamise tähtaeg 30. oktoober.
Lisainfo telefonil 53455996 ja EMÜ kodulehel.
Eelmise aasta Veski Mati stipendiumi saaja on Marite Juurik Viljandimaalt, kelle uurimistöö eesmärgiks on anda meie põllumeestele parendatud viljaseemet, mis peaks vastu kliimale ja haigustele ning oleks samaaegselt saagirohke.